Deklaracja dostępności

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI CYFROWEJ

 

OŚWIADCZENIE W SPRAWIE DOSTĘPNOŚCI

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Przemyślu zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej zgodnie z Ustawą z dnia 04 kwietnia 2019r., o dostępności stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

 

Niniejsze oświadczenie ma zastosowane do strony internetowej. https://www.przemysl.sko.gov.pl/

 

STATUS POD WZGLĘDEM ZGODNOŚCI

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych                    i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

 • część załączników dokumentów to skany w formie plików PDF nie są dostępne cyfrowo

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

            Na w/w stronie można używać standardowych skrótów klawiszowych przeglądarek. Dodatkowo na stronie dostępny jest pasek narzędzi dostępności (lewy górny róg) dzięki któremu możemy:

 • zwiększyć/zmniejszyć tekst
 • zwiększyć kontrast
 • zmienić negatyw w kontrast
 • zwiększyć kontrast
 • zwiększyć czytelność czcionki (powiększenie bez zmiany struktury bazowej)
 • reset wprowadzonych zmian
 • wersja mobilna strona dostępna na urządzeniach mobilnych

DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA

            Siedziba Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Przemyślu mieści się przy ulicy płk M. Borelowskiego 1, w Przemyślu. Budynek nie jest w pełni przystosowany do obsługi osób mających trudności w poruszaniu się. Wejście główne znajduje się od parkingu (basen POSiR). Parking jest ogólnodostępny, nie ma oznakowanych miejsc przeznaczonych dla osób z niepełnosprawnościami. Do budynku prowadzą schody, przy których jest podjazd dla wózków. Nad wejściem nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabowidzące. Biuro podawcze obsługujące interesantów znajduje się na I piętrze. Wewnątrz budynku nie ma windy, przy schodach zamontowane są barierki. Szerokość drzwi nie jest przystosowana do korzystania przez osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.  W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille´a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Toalety nie są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dlatego planując przybycie do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Przemyślu prosimy o kontakt telefoniczny z pracownikiem, który pomoże osobie w załatwieniu sprawy bądź wskaże alternatywny sposób jej realizacji.

INFORMACJA DLA NIESŁYSZĄCYCH

Pracownicy Kolegium nie posługują się językiem migowym. Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie takiej potrzeby na numery kontaktowe wskazane poniżej lub adres email.

Samorządowe Kolegium Odwoławcze w Przemyślu

 1. M. Borelowskiego 1

37-700 Przemyśl

poczta@przemysl.sko.gov.pl

(+48 16) 670 20 91

(+48 16) 670 27 94

epuap : /SKO_PRZEMYSL/SkrytkaESP.

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:SKO Przemyśl
Data utworzenia:2020-06-26
Data publikacji:2020-06-26
Osoba sporządzająca dokument:Administrator
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:4032